<<
>>

Додаток 21 Лауреати Нобелівської премії миру

________________ Прізвище_________________ Країна Рік
п/п англійською мовою українською мовою
1 J.H.
Dunant

F. Passi_____________

Дж. Дюнан

Ф. Пассі_______________

Швейцарія Франція________ 1901
2 E. Ducommun C.A. Gobat______________ Д. Дюкоммун

C.A. Гоба______________

Швейцарія Швейцарія______ 1902
3 Sir W. Cremer_______ сер У. Кремер__________ Велика Британія 1903
4 Institute of International Low Інстиут міжнародного права 1904
5 Baroness Von Suttner баронеса фон Саттнер Австрія_________ 1905
6 T. Roosevelt_________ Теодор Рузвельт________ США__________ 1906
7 E. Teodoro Moneta E. Теодоро Монета Італія 1907
L. Renault___________ Л. Рено________________ Франція________
8 R.P.
Arnoldson_______
К.П. Арнольдсон________ Швеція_________ 1908
9 Baron d’Estournelles de Constant____________ барон д’Естурнель де Констант______________ Франція 1909
10 International Peace Bereau_____________ Міжнародне бюро миру 1910
11 T. Asser

A. Fried____________

Т. Ассер

А. Фрід________________

Нідерланди Австрія_________ 1911
12 E. Root_____________ E. Рут_________________ США__________ 1912
13 H. Lafontaine________ X. Лафонтен____________ Бельгія_________ 1913
___________________ Премія не присуджувалася____________________ 1914
___________________ Премія не присуджувалася____________________ 1915
___________________ Премія не присуджувалася____________________ 1916
14 International Red Cross Committee__________ Міжнародний комітет Червоного Хреста 1917
___________________ Премія не присуджувалася____________________ 1918
15 W. Wilson__________ Вудро Вільсон__________ США__________ 1919
16 I.
Bourgeois_________
І. Буржуа______________ Франція________ 1920
17 R. Branting

C.L. Lang___________

К. Брантінг

С.Л. Ланж______________

Швеція

Норвегія________

1921
18 F. Nansen___________ Ф. Нансен______________ Норвегія________ 1922
___________________ Премія не присуджувалася____________________ 1923
___________________ Премія не присуджувалася____________________ 1924
19 Sir A. Chamberlain C.G. Dawes_____________ сер А. Чемберлен С. Дж. Дейвс_________________ Велика Британія США__________ 1925
20 A. Briand

G. Stresseman_______

А. Бріан

Г. Стрессеман___________

Франція

Німеччина______

1926

Продовження додатка 21

________________ Прізвище_________________ Країна Рік
п/п англійською мовою українською мовою
21 F. Buisson

L. Quiddle__________

Ф. Буассон

Л. Куіддл______________

Франція

Німеччина______

1927
___________________ Премія не присуджувалася____________________
22 F.B.
Kellog__________
Ф.Б. Келлог____________ США__________ 1929
23 N. S^erblom_________ Н. Сьодерблом__________ Швеція_________ 1930
24 J. Addams

M.M. Butler_________

Дж. Адамс

M.M. Батлер____________

США

США__________

1931
___________________ Премія не присуджувалася____________________
25 Sir N. Angell________ сер Н. Ангелл__________ Велика Британія 1933
26 A. Henderson________ А. Гендерсон___________ Велика Британія 1934
27 C. von Ossietzky_____ С. фон Оссіецький_______ Німеччина______ 1935
28 C.S. Lamas__________ С.С. Ламас_____________ Аргентина______ 1936
29 Viscount Cecil of Chelwood___________ віконт Сесіль Челсвудсь- кий___________________ Велика Британія 1937
30 Nansen International Office for Refugees Міжнародне відомоство Нансена з біженців 1938
___________________ Премія не присуджувалася____________________
___________________ Премія не присуджувалася____________________
___________________ Премія не присуджувалася____________________
___________________ Премія не присуджувалася____________________
___________________ Премія не присуджувалася____________________
31 International Red Cross Committee__________ Комітет Міжнародного Червоного Хреста 1944
32 C.
Hull
С. Галл________________ США__________ 1945
33 E.A. Balch E. Дж. Белч США 1946
J.R. Mort___________ Дж. P. Морт____________ США__________
American Friend’s Ser Комітет послуг амери США
34 vice Committee канських друзів 1947
Friend’s Service Council Рада послуг друзів_______ Велика Британія
___________________ Премія не присуджувалася____________________
35 Lord Boyt-Orr_______ лорд Бойт-Орр__________ Велика Британія 1949
36 R. Bunche___________ P. Банче_______________ США 1950
37 L. Jouhaux__________ Л. Жухо_______________ Франція________ 1951
38 A. Schweitzer________ А. Швейцер____________ Франція________ 1952
39 G.C. Marshall Дж. К. Маршалл________ США 1953
40 Office of the United Nations High Commission for Refugees____________ Відомство Верховної Комісії ООН з беженців 1954
___________________ Премія не присуджувалася____________________
___________________ Премія не присуджувалася____________________

Продовження додатка 21

п/п

________________ Прізвище_________________ Країна Рік
англійською мовою українською мовою
TT L.B. Pearson Л.Б.
Пірсон_____________
Канада_________ 1957
42 D.G. Pire___________ Д Дж. Пір______________ Бельгія_________ 1958
43 P.J. Noel-Baker_______ П. Дж. Ноель-Бейкер Велика Британія 1959
44 A.J. Luthhuli________ А.Дж. Лузхулі__________ Південна Африка 1960
45 D. Hammarskjnld Д. Хаммаршельд________ Швеція 1961
46 L.C. Pauling_________ Л.С. Паулінг____________ США__________ 1962
47 International Red Cross Committee League of Red Cross Societies___ Комітет Міжнародного Червоного Хреста Ліга товариств Червоного Хреста 1963
IT M. Luther King_______ M. Лютер Кинг |США 1964
49 United Nations Children Fund_______________ Дитячий фонд OOH 1965
___________________ Премія не присуджувалася____________________
___________________ Премія не присуджувалася____________________
50 R. Cassin___________ P. Кассін |Франція 1968
51 International Labor Organization_________ Міжнародна організація праці 1969
52 N.E. Borlaug_________ H.E. Борлауг___________ США__________ 1970
53 W. Brandt___________ В. Брандт______________ Німеччина______ 1971
___________________ Премія не присуджувалася____________________
54 H. Kissinger Le Duc Tho E. Кіссінджер Ле Дик Тхо (від премії відмовився)___ США

В’єтнам

1973
55 S. Mac Bride

E. Sato_____________

С. Мак Брайд

E. Сато________________

Ірландія

Японія

1974
~56~ A.D. Sakharov_______ А.Д. Сахаров___________ СРСР__________ 1975
57 Mss B. Williams Miss M. Corrigan Місіс Б. Уільямс

Міс M. Корріген________

Північна Ірландія Північна Ірландія 1976
58 Amnesty International Міжнародна амністія____________________ 1977
59 A. Sadat

M. Begin____________

Анвар Садат

Менахім Бегін__________

Єгипет

Ізраїль_________

1978
60 Mother Teresa_______ Мати Тереза____________ Югославія______ 1979
61 A.P. Esquivel________ А.П. Ескуівел___________ Аргентина______ 1980
62 Office of the United Nations High Commission for Refugees____________ Відомство Верховної Комісії OOH з біженців 1981
63 A. Garcia Robles Mss. A. Myrdal_____________ А. Еарсіа Роблес Місіс А. Мюрдаль______________ Мексика

Швеція_________

1982
~64~ L. Valensa__________ Лех Валенса____________ Польща________ 1983
65 Bishop D. Tutu єпископ Д. Туту ПівденноАфриканська Республіка______ 1984

Продовження додатка 21

п/п

________________ Прізвище_________________ Країна Рік
англійською мовою українською мовою
66 International Physicians for Prevention of Nuclear War_______________ Міжнародні терапевти за запобігання ядерній війні 1985
67 E. Wiesel___________ E. Візель_______________ США__________ 1986
68 Oscar Arias Sanchez Оскар Аріас Санчес______ Коста-Ріка______ 1987
69 The United Peacekeeping Forces_____________ Сили ООН з підтримання миру 1988
70 Dalai Lama__________ Далай Лама____________ Китай (Тібет) 1989
71 M. Gorbachov_______ Михайло Горбачов______ СРСР__________ 1990
72 A. San Suu Kyi_______ А. Сан Су Чі____________ Бірма__________ 1991
73 R. Menchu__________ P. Менчу______________ Гватемала_______ 1992
74 F.W. de Klerk N. Mandela Ф.У. де Клерк Нельсон Мандела ПівденноАфриканська Республіка______ 1993
75 Y. Arafat S. Peres

Y. Rabin____________

Ясір Арафат

Шимон Перес

Іцхак Рабін_____________

Ізраїль (Палестина) Ізраїль

Ізраїль_________

1994
76 J. Rotblat___________ Дж. Ротблат____________ Велика Британія 1995
77 J. Ramos-Horta C. Belo Дж. Рамос-Хорта С. Бело_ Східний Тимор 1996
78 The International Campaign to Ban Landmines (headed by J. Williams, a corecipient of the price) Міжнародна кампанія за заборону наземних мін (очолювалась Дж. Вільямсоном, який був співодержувачем премії) 1997
79 John Hume, David Trimble____________ Дж. Хьюм

Д. Трімбл______________

Велика Британія 1998
80 Medecins sans frontiers (фр.)_______________ Організація “Лікарі без кордонів” 1999
81 Kim Dae-Jung________ Кіс Де-Жнунг___________ Південна Корея 2000
82 United Nations Організація Об’єднаних Націй, Кофі Аннан (Генеральний секретар)__________________ 2001
83 James Carter_________ Джиммі Картер_________ США__________ 2002
84 Shirin Ebadi_________ Ширін Ебаді____________ Іран___________ 2003
85 Wangari Muta Maathai Вангарі Мута Мааті______ Кенія__________ 2004
86 International Atomic Energy Agency, Director-General Mohammed al-Baradei Міжнародне агенство атомної енергії МАГАТЕ та його генеральний директор Мохаммед аль-Барадеї 2005

<< | >>
Источник: Дахно І.І.. Історія держави і права. Навчальний посібник- довідник. — К.: Центр навчальної літератури,2006. — 408 с.. 2006

Еще по теме Додаток 21 Лауреати Нобелівської премії миру:

  1. Додаток 21 Лауреати Нобелівської премії миру
  2. ЗМІСТ
- Авторское право - Аграрное право - Адвокатура - Административное право - Административный процесс - Арбитражный процесс - Банковское право - Вещное право - Государство и право - Гражданский процесс - Гражданское право - Дипломатическое право - Договорное право - Жилищное право - Зарубежное право - Земельное право - Избирательное право - Инвестиционное право - Информационное право - Исполнительное производство - История - Конкурсное право - Конституционное право - Корпоративное право - Криминалистика - Криминология - Медицинское право - Международное право. Европейское право - Морское право - Муниципальное право - Налоговое право - Наследственное право - Нотариат - Обязательственное право - Оперативно-розыскная деятельность - Политология - Права человека - Право зарубежных стран - Право собственности - Право социального обеспечения - Правоведение - Правоохранительная деятельность - Предотвращение COVID-19 - Семейное право - Судебная психиатрия - Судопроизводство - Таможенное право - Теория и история права и государства - Трудовое право - Уголовно-исполнительное право - Уголовное право - Уголовный процесс - Философия - Финансовое право - Хозяйственное право - Хозяйственный процесс - Экологическое право - Ювенальное право - Юридическая техника - Юридические лица -